Výhody

Specifikace

Reference

O Curecrete

Kontakt

EMZET.CZ

IMG_6207.JPG
Světový standard pro finální úpravu betonových podlah.

Vlákno pro střední zatížení, které efektivně omezuje smršťovací trhliny a současně zvyšuje odolnost a trvanlivost betonu..

 

FORTA ECONO-NET™ je polypropylenové vlákno vyráběné ze 100% nového polypropylenu v síťové (fibrilované) formě jako rozptýlená výztuž betonu.  Používá k omezení smršťování betonu v plastickém i vytvrzeném stavu, zlepšení rázové odolnosti, zvýšení únavové odolnosti a houževnatosti betonu. Toto vlákno pro střední zatížení poskytuje výborné zakotvení, dlouhou životnost a díky fibrilovanému tvaru a dostatečné délce i dobré mechanické vlastnosti. Vlákno je nekorozívní, nemagnetické, chemicky inertní a 100% odolné vůči alkáliím. 

Hlavní přínosy

 • Prodlužuje životnost desky
   

 • Omezuje tvorbu smršťovacích trhlin v plastickém i vytvrzeném stavu 
   

 • Omezuje trhliny při sedání betonu
   

 • Poskytuje nominální rázovou odolnost 
   

 • Zvýšuje pozlomovou pevnost
   

 • Zvyšuje houževnatost
   

 • Poskytuje 3D výztuž proti mikrotrhlinám
   

 •  Zlepšuje odolnost proti cyklům mrznutí a tání

Pro všechny vaše potřeby 

Vlákno FORTA ECONO-NET™ se používá zejména pro betonové desky pokládané přímo na podloží, povrchové vrstvy, obrubníky, vjezdy a chodníky, podlahy v suterénech a garážích, pohledovém a barveném betonu, prefabrikátech, vodních nádržích a kanalizačních nádržích – všude tam kde je požadována vysoká účinnost vlákna a kde je v první řadě požadováno omezení smršťovacích trhlin při současném zlepšení trvanlivosti betonu. Použití vlákna nevyžaduje žádné změny v receptuře a způsobu pokládání betonové směsi. 

f28.jpg
Exterior of Modern Garage

Ideální pro cementové potěry

Vlákno FORTA ECONO-NET™ se díky své schopnosti téměř eliminovat smršťovací trhliny skvěle hodí jako rozptýlená výztuž do cementových a betonových potěrů.  Proto je ECONO-NET™ volbou mnoha českých podlahářských firem, které se specializují na tento typ podlah.

Jednoduché dávkování,  

Doporučené základní dávkování vlákna ECONO-NET™ je 0,9 kg / m3 betonu. Vlákno se přidává v předbalených sáčcích přímo do míchacího zařízení v průběhu nebo po promíchání ostatních složek, před přidáním vody. To zaručuje dokonalé a hladké rozmíchání.

forta-ferro-dozen.png
TL ECONO-NET.jpg

Technický list

stáhnout PDF