top of page
Image by Aleks Marinkovic
FORTA-FERRO™
Dost silné i pro Vaše největší projekty.

Plnohodnotná náhrada ocelové výztuže a kari sítí i v těch nejnáročnějších projektech.

 

FORTA-FERRO™ není jenom další syntetické vlákno. Od svého vzniku v r. 1999 se FORTA-FERRO™ díky svým vlastnostem stalo jednou ze světově nejrozšířenějších alternativ ocelové výztuže. Je to snadno zpracovatelná směs robustních syntetických makrovláken a fibrilovaných vláken, vyrobených ze 100% nového kopolymeru/polypropylenu. Monofilamentní vlákna v krouceném svazku spolu s fibrilovanými vlákny poskytují betonu vynikající výztuž. Tato silná syntetická makrovlákna nabízejí díky zvýšení strukturního zlepšení betonu a efektivnímu omezení smršťovacích a teplotních trhlin unikátní synergické řešení pro maximální životnost betonu.

Hlavní výhody

file-32484.jpg
 • Třídimenzionální vyztužení
   

 • Omezení smršťovacích trhlin v plastickém i vytvrzeném stavu 
   

 • Dramatické zlepšení odolnosti a dlouhodobé trvanlivosti
   

 • Zvýšení odolnosti proti tříštivým nárazům 
   

 • Zvýšení bodu únavy a residuální pevnosti 
   

 • Snížení celkových projektových nákladů ve srovnání s tradiční ocelovou výztuží
   

 • Nekorozivní, nemagnetické, odolné kyselému i alkalickému prostředí

Patentovaná technologie od globálního lídra ve vyztužných vláknech

FORTA-FERRO™ je nejznámějším a nejprodávanějším vláknem společnosti FORTA, jež se věnuje vývoji výztužných vláken do betonu již od roku 1978.  Po celém světě bylo vláknem FORTA-FERRO™ k dnešku vyztuženo již téměř 100 miliónů čtverečních metrů betonových ploch.  Jeho účinky byly ověřeny desítkami nezávislých testů v  laboratořích renomovaných univerzit, mimo jiné i na ČVUT.

file-32483.jpg
Construction Worker

Vlákno, které změní Váš názor na vlákna

Mnoho projektantů a stavařů se na syntetická vlákna obecně dívá s pochybnostmi.  Často lze slyšet výrazy jako "nitě", "chmýří", či "nastříhané PET flašky". A nutno dodat, že u většiny vláken na trhu je tato skepse oprávněná.  Výztužné schopnosti těchto low-tech vláken jsou diskutabilní a často fungují pouze jako omezení smršťovacích trhlin. FORTA-FERRO™ je naproti tomu díky svému designu, složení, materiálové čistotě a výslednému účinku na kvalitativně zcela jiné úrovni.

Jedinečný tvar pro dokonalé rozmíchání

 

Klíčem k úspěchu vláken FORTA-FERRO™ je jejich rovnoměrné a rychlé rozmíchání v betonové směsi. A to díky patentované formě kroucených svazků, která zabraňuje jejich zamotání v suchém stavu a následně umožní jejich pružné otevření a oddělení do jednotlivých makrovláken během mokré fáze míchání. Tato vlastnost dovoluje využití vláken FORTA-FERRO™ i v náročných aplikacích, které pro potřebný výztužný účinek vyžadují vyšší dávkování, při kterém běžná vlákna začínají mít problém s rozmícháním a tvorbou shluků.

A construction worker pouring a wet conc
Precast concrete plant with blue sky in

Perfektní pro prefabrikáty

FORTA-FERRO™ je jako stvořené pro vyztužení nejrůznějších prefabrikovaných prvků, kde se naplno projeví jeho hlavní výhody: snadnost použití a dramatické zvýšení pevnosti a houževnatosti betonu. Použitím vláken odpadá pracné umisťování ocelové výztuže do formy, a celý výrobní proces se tak významně zrychlí a zjednoduší.  

V Česku jako doma

FORTA-FERRO™ je na českém trhu od roku 2012  a zkušenost s jeho použitím a benefity mají všichni hlavní hráči na českém stavebním trhu.  Vybrané referenční projekty si můžete prohlédnout zde

Image by Thewonderalice

FORTA-FERRO vs. drátky

FORTA-FERRO™ překonává klasické drátky ve většině ohledů.  Klíčovou výhodou těchto vláken  je jejich schopnost zásadně minimalizovat tvorbu smršťovacích trhlin v plastickém stavu.  Drátky toto jednoduše nedokáží, na to jich je (při typickém dávkování) v betonu prostě příliš málo.

Technický list

TL FERRO.jpg

stáhnout PDF

Certifikát stálosti vlastností 

CE-TZUS.jpg

stáhnout PDF

bottom of page